Mistrzostwa Świata Juniorów 2021 ODWOŁANE

Na czwartkowym posiedzeniu (10.12.2020 r.) zarząd Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU) podjął decyzję o odwołaniu m.in. Mistrzostw Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Synchronicznym, które miały się odbyć w Lyonie (Francja) 12.-13. marca 2021 r. Powodem odwołania najważniejszego wydarzenia 2021 roku jest „pogarszająca się ogólnoświatowa sytuacja związana z pandemią Covid-19 i wynikające z tego rosnące ryzyko dla organizatorów i uczestników”.

Pełna treść komunikatu.

To już kolejne międzynarodowe zawody odwołane w tym sezonie z powodu pandemii koronawirusa. Ograniczenia w podróżowaniu i różne restrykcje wprowadzane przez poszczególne państwa, zmuszają organizatorów kolejnych imprez do odwoływania lub zmiany charakteru zawodów. Aktualna lista zapowiedzianych i anulowanych wydarzeń znajduje się poniżej.

Kalendarz na 2020/21

Ten rok jest wyjątkowy dla sportowców, trenerów i organizatorów. Sprzyja też rozwojowi nowych metod rywalizacji. 5. i 6. grudnia odbyły się pierwsze zawody w łyżwiarstwie synchronicznym online. Na Porter Classic 2020 w Michigan (USA) swoje nagrane przejazdy konkursowe wysłały obie polskie drużyny w kategorii Junior (Ice Fire Gdańsk i Team Le Soleil Toruń). Obie zaprezentowały się bardzo dobrze – bardziej doświadczone zawodniczki z Gdańska zdobyły 123,49 pkt, a debiutujące w tej kategorii torunianki 88,86 pkt. Prezentujemy też graficzne logo zawodów, które jest wyjątkowo wymowne.

2020_PCP.png

Już 20. grudnia kolejne zawody online przeprowadzi gdański klub Iceskater. Impreza nosi nazwę Christmas Event i odbędzie się zamiast planowanego na ten termin chellengera Hevelius Cup. Online mają również odbyć się zawody w Dreźnie (Cup of Dresden). Miejmy nadzieję, że te wymuszone pandemią innowacje, dostarczą nam choć trochę atmosfery prawdziwej rywalizacji. Trzymamy kciuki za nasze drużyny.