Historyczny wynik Ice Fire Junior 122,39 pkt!

Dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Synchronicznym 2020 rozgrywanych w Nottingham zdobył nasz Team Ice Fire Junior. Świetny wynik z pierwszego dnia udało się utrzymać po programie dowolnym w którym gdański zespół zdobył 81,00 pkt i zakończył rywalizację najlepszym wynikiem w historii klubu 122,39! Gratulujemy wspaniałego sezonu!

Rywalizacja między najlepszymi drużynami świata była zacięta do ostatniego przejazdu. Prowadzące po pierwszym dniu teamy rosyjskie, mimo pięknych choreograficznie układów, nie ustrzegły się kilku błędów i do końca turnieju musiały drżeć o końcowy wynik. Jadące jako ostatnie, ale zajmujące dopiero trzecie miejsce po programie krótkim Finki z Team Fintastic Junior (205,94 pkt) wyprzedziły obie rosyjskie drużyny i zdobyły Mistrzostwo Świata! Drugie miejsce przypadło ekipie Team Junost Junior 205,23 pkt, a trzecie dla Crystal Ice Junior 200,09 pkt. Tuż za nimi uplasowały się zawodniczki z Team Mistique Junior z Finlandii zdobywając 200,05 pkt.

Oglądając zawodniczki z czołowych ekip cały czas ma się wrażenie, że to inna galaktyka. Ale nasze zawodniczki z Ice Fire Junior coraz śmielej lecą w ich stronę. Nasze zawodniczki od czołówki oddziela już tylko prędkość, bo umiejętności techniczne są coraz wyższe. Z drużyn walczących o dogonienie topowych ekip świata jesteśmy liderem.

Fintastyczne zawody

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw:

MiejsceDrużynaKrajPunkty razemProgram krótkiProgram dowolny
1.Team Fintastic Junior FIN205,94 73,79 132,15
2.Team Junost JuniorRUS205,2376,09129,14
3.Team Crystal Ice JuniorRUS200,0975,93124,16
4.Team Mistique JuniorFIN200,0569,72130,33
5.Team Nexxice JuniorCAN187,4066,18121,22
6.Team Les Supremes JuniorCAN173,3362,42110,91
7.Team Spirit JuniorSWE145,4149,9095,51
8.Team Seaside Junior SWE 135,6150,60 85,01
9.Team Ice Fire JuniorPOL122,3941,3981,00
10.Team IciclesGBR105,6733,1172,56
11.Team Harmonia Junior CZE 104,4834,29
12.Team Magic Junior HUN 97,21 29,26 68,15
13.Team Iceskateers Elite Junior AUS92,2129,2262,99
14.Team Berlin Junior GER 87,83 31,70 56,13
15.Team Illuminettes JuniorNED85,7928,8956,90
16.Team Zagreb Snowflakes JuniorCRO80,4325,6154,82
17.Team Starlight JuniorSUI80,4025,5854,82
18.Team Amorice JuniorTUR67,5518,4849,07
19.Team Mirum JuniorESP16,3316,33WD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *