Koronawirus nie przeszkodzi w przeprowadzeniu Mistrzostw Świata Juniorów

Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) zaostrzyła środki ostrożności dla uczestników wydarzeń sportowych organizowanych pod jej patronatem. W związku z epidemią koronawirusa na świecie oraz odwołaniem Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Szybkim ISU 2020, które miały odbyć się w dniach 13–15 marca 2020r. w Korei Południowej, ISU przeanalizowała sytuację i ogłosiła, że wszystkie pozostałe wydarzenia ISU w sezonie 2019/20 odbędą się zgodnie z planem. W tym względzie ISU uważnie śledzi rozwój epidemii koronawirusa i będzie postępować zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia i właściwych władz lokalnych.

Jednocześnie zaktualizowano środki ostrożności podejmowane przed dopuszczeniem uczestników do zawodów sportowych. Od tej chwili każda osoba ubiegająca się o akredytację na wydarzenia ISU będzie musiała poddać się kontroli temperatury ciała. Osoby z objawami choroby lub wysoką temperaturą nie otrzymają akredytacji. Zamiast tego zostaną przekazane personelowi medycznemu i będą musiały przestrzegać protokołu kraju przyjmującego w celu przeprowadzenia testów i kwarantanny.

Najważniejsze zmiany wprowadzone przez ISU:

  • Kontrola stanu zdrowia będzie odbywać się po przybyciu na wydarzenie ISU oraz może się powtarzać podczas trwania imprezy.
  • Osobom z objawami choroby będą przysługiwać maski, które z kolei nie są zalecane dla osób zdrowych.
  • Dostępne dla chorych będą testy na koronawirusa.
  • Organizatorzy zapewnią pomieszczenia izolacyjne, rękawiczki gumowe oraz środki do dezynfekcji rąk.
  • ISU zaleca również ograniczenie uścisku dłoni i bliskiego kontaktu fizycznego.

Całość komunikatu dostępna jest tutaj.