Świetne wyniki polskich drużyn w pierwszym dniu Cup of Dresden.

W pierwszym dniu rywalizacji w Cup of Dresden w Niemczech ponownie świetnie zaprezentowały się drużyny z Polski. Najlepiej wypadła drużyna Ice Fire Basic Novice, która w swojej kategorii wygrała z najlepszym wynikiem w sezonie 38,75 pkt tuż przed drużyną niemiecką Saxony Ice Pearls Novice, która zdobyła 36,79 pkt.

Pewne kontrowersje wzbudziły wyniki w kategorii pre-Juvenile, gdzie sędziowie z powodu problemów technicznych musieli podwyższyć drużynie z Niemiec punktację już po ukończeniu wszystkich przejazdów w tej kategorii, dzięki czemu Die kleinen Eisteufel zajęły pierwsze miejsce z wynikiem 18.15 pkt, przed ekipą z Gdańska – Ice Fire. Polskie adeptki łyżwiarstwa nie pojechały jednak najlepszych zawodów i z wynikiem 16,89 pkt zajęły zasłużone drugie miejsce. Organizatorzy nie popisali się, ale wierzymy, że wszystko odbyło się zgodnie z regulaminem.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również drużyna z Torunia w kategorii Juvenile. Dziewczyny z Le Solei pojechały solidny przejazd blisko swojego najlepszego wyniku w sezonie – zdobyły 28.00 pkt, jednak rywalki spisywały się jeszcze lepiej i torunianki zajęły dopiero trzecie miejsce. Rewelacyjnie jak na tą kategorię wiekową zaprezentowała się czeska Kometa, która zdobywając 34.44 pkt zajęła zasłużone pierwsze miejsce, wyprzedzając Ice Gems z Wielkiej Brytanii (29.74 pkt).

Drugiego dnia mamy jeszcze swoje reprezentantki w kategoriach Adult i Mix Age. Trzymamy kciuki i wierzymy w zwycięstwo, o które łatwo nie będzie. W tych kategoriach wystąpi bowiem najwięcej zespołów.

Zawody można oglądać na żywo na stronie: https://streamtimer.com/users/Einfach-Live/output/020520-113807/viewer

A pełne wyniki w zakończonych konkurencjach są na http://admin.dresdner-eislauf-club.de/_content/_13/2019-2020/CoD_2020/Ergebnisse/index.htm

UPDATE po drugim dniu zawodów:

W niedzielę w kategorii Adult i Mix Age startowały drużyny z gdańskiego klubu Icaskater. Drużyna Ice Fire Adult zdobyła 26.74 pkt. i zajęłą miejsce 8. na 12 drużyn. Wygrały – reprezentujące Czechy – Ice Chicas z Pragi (wynik 55.47 pkt.).

W kategorii Mix Age zawodniczki z Gdańska uzyskały 45.60 pkt. co dało im ostatecznie miejsce 6. na 15 drużyn. Zwycięstwo w tej kategorii przypadło drużynie z Finlandii – Crystal Illusions (70.04 pkt.). Gratulujemy udanych występów wszystkim polskim ekipom.